Size bir telefon kadar yakınız
0850 303 20 71 (Dahili 7)
0212 437 17 15
Dil Seçin
tr

“AB” KAN GRUBU

28.09.2018
“AB” KAN GRUBU

AB KAN GRUBU

Özellikleri

  • Zıtlıkların bir arada olduğu bir kişiliktir.
  • Hem A grubunun hem de B grubunun özelliklerini taşıyabilirler.
  • Bazen çok sosyal, bazen içine kapanık bireylerdir.
  • Üretken, sanatsal faaliyetleri seven ve sanata aşırı düşkün karakterler oldukları gözlenir.
  • Gizemli, mantıklı, eleştirici, cesur ve tutumludurlar.
  • Etrafındaki herkese yardımcı olmaya çalışırlar.
  • AB grubu teslimiyetçi ve maneviyatı oldukça güçlü bir gruptur.
  • Kendisi ve çevresi ile barışık, kolay kolay kin tutmayan bir mizaca sahiptirler. Sevgilerini çok yoğun yaşarlar.

                Ne Yemeli, Ne Yememeli?

AB grubu kişiler beslenme tablosu oluştururken, A ve B grubunun yararlı ve zararlı gıdalarını inceleyerek yol almalıdır. Zira A ve B grubuna önerilen tavsiyeler, AB grubu içinde geçerlidir.

Bu grubun şifalı yağı zeytinyağıdır. Et ve süt ürünlerinden uzak durmaları gerekse de AB grubuna çok faydalı deniz ürünleri mevcuttur. Bu ürünler protein açısından oldukça zengindir. Mısır ve buğdaydan kesinlikle uzak durulması gerekir. Limon bu kan grubu için çok faydalıdır, aynı şekilde greyfurtun da tüketilmesinde hiçbir zarar yoktur, fakat portakal düşük mide asidinden dolayı mide çeperini rahatsız ederek midede ekşime ve yanma yapacaktır, bu yüzden uzak durulmalıdır.

Doğal bir antibiyotik olan sarımsak AB grubuna çok faydalıdır ve zayıf olan bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Bitki çaylarının pek çoğu bu grup için şifa kaynağıdır. Ekinezya çayı bağışıklık sistemini destekler, yeşil çay sindirim sistemini çok rahatlatır, zaman zaman papatya çayı tüketmek de sindirim ve sinir sistemini rahatlatacaktır. Yine C vitamini açısından çok zengin olan kuşburnu çayı ve şekersiz kuşburnu marmelatı da düşük olan bağışıklık sistemini destekler.

AB kan grubu, yaşam boyu kan grubuna göre beslenerek pek çok hastalıktan korunmuş olur ve yaşam kalitesini bu yolla hissedilir şekilde arttırır. Tüm gruplarda olduğu gibi AB grubu içinde en faydalı yağ zeytinyağıdır, ceviz yağı, keten tohumu yağı, balık yağı, badem yağı da tüketmenizde bir sakınca yoktur.

                Yatkın Olduğu Hastalıklar

AB kan grubu A ve B kan grubunun karışımından oluşmuş bir gruptur, hem A grubunun özelliklerini hem B grubunun özelliklerini taşımaktadır. Bu kan grubunun bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi oldukça zayıftır, mide asit üretimi düşük olduğundan, hayvansal gıdaları sindirmede problem yaşarlar.

Kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarına karşı hassastırlar.

Sürekli süt ve süt ürünleri tüketmek vücutta balgam oluşumunu arttırır ve solunum enfeksiyonlarını tetikler. Bu kan grubunun süte ve süt ürünlerine karşı temkinli olması gerekmektedir, bununla birlikte süt ürünlerinden ev yapımı yoğurt ve kefir tüketebilmektedirler. Bağışıklık sistemleri zayıf olduğu için, kanser ve kalp hastalıklarına karşı dikkatli olmaları tavsiye edilir.

                AB Grubunun Sık Görülen Hastalıkları

Kalp ve damar hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, göğüs kanseri, sindirim sistemi hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonları ve sinüzittir. Ayrıca 2014 yılında, Amerika’da 30 binden fazla kişinin katıldığı 4 yıl süren araştırmada, kan grubu AB olanların ileri yaşta hafıza kaybından daha fazla etkilendiği ortaya konmuştur. Araştırmanın sonuçları Nueology Dergisi’nde yayımlanmıştır.

Selam ve dua ile…

Nokta Gençlik ve Eğitim Merkezi’mizin hedefi kurumumuzda eğitim gören her gencimizin kabiliyet ve isteğine göre İslam’a ve vatana hizmet edebilecek bir alanda istihdamını sağlamak…

 

Nuray Karpuzcu

Doğal Sağlık Danışmanı